REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Braster: Polska firma na koreańskim rynku

Telemedyczna spółka Braster notowana na GPW zawarła umowę z Meditulipem Global zajmującym się dystrybucją urządzeń medycznych w Korei Południowej.
Foto: Adobestock

Dotyczy ona wprowadzenia na rynek do końca 2022 r. 3320 urządzeń służących do wczesnej diagnostyki raka piersi, produkowanych przez Braster. Sprzedaż ma rozpocząć się w przyszłym roku, od momentu gdy dystrybutor zarejestruje urządzenie na terenie Republiki Korei. W 2020 r. Meditulip Global ma sprzedać 320 urządzeń. Zgodnie z modelem biznesowym produkt będzie skierowany do środowisk medycznych kładących nacisk na sprzedaż wysokomarżowych badań – więcej szczegółów dotyczących potencjalnych klientów nie podano.

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na podpisany kontrakt. Kurs Brastera rósł w środowe popołudnie o 13,8 proc. i wynosił 1,9 zł. To dobry sygnał dla spółki, której wartość akcji zmalała w ciągu ostatnich trzech miesięcy o ponad 30 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA