REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Neuca chwali się współpracą z aptekami

Blisko 1800 aptek uczestniczy w najbardziej zaawansowanych programach aptecznych grupy Neuca na koniec czerwca 2019 r. W porównaniu do ubiegłego roku liczba współpracujących w tej formule klientów wzrosła o ponad 70 proc. W programach i rynkowych aktywnościach grupy uczestniczy już 5681 aptek.
Foto: Adobestock

Formuła wypracowana przez Neuca zakłada kompleksowe wsparcie bez ograniczania własności i samodzielności decyzyjnej aptekarzy. Farmaceuta decydując o przystąpieniu do określonego programu wybiera dostosowany do jego potrzeb zestaw narzędzi handlowych i marketingowych.

Z programów Partner+, Partner oraz IPRA (Indywidualny Program Rozwoju Apteki) na koniec pierwszego półrocza korzystało już łącznie 1772 aptek. Najszerszy wachlarz wsparcia realizowany jest w programach Partner i Partner+, w których bierze udział 992 placówek czyli ponad 10 proc. aptek niezależnych w kraju. W tej formule współpracy oprócz narzędzi handlowych i marketingowych apteki mają dostęp do systemów informatycznych optymalizujących ich pracę, zyskują ekspozycję na kanały sprzedaży e-commerce takie jak platforma apteline.pl i ortopedio.pl, wchodzące w skład grupy Neuca.

- Pod koniec roku rozmawialiśmy z aptekami z którymi współpracujemy na temat naszych programów aptecznych. Na bazie naszych badań stwierdziliśmy, że farmaceuci pragną większej elastyczności w zakresie uczestnictwa w naszych rynkowych aktywnościach. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie nowej wersji programu IPRA oraz Partner. Efektem tych działań jest dynamiczny wzrost uczestników najbardziej zaawansowanych form współpracy, dzięki czemu możemy lepiej wspierać apteki niezależne i jednocześnie umacniać naszą pozycję rynkową - twierdzi Tomasz Pilecki, dyrektor departamentu centralnego wsparcia niezależnych aptek.

W pierwszym kwartale 2019 r. Neuca osiągnęła rekordowy wysoki odczyt wskaźnik NPS (Net Promotor Score), który wyniósł 41 pkt. Spółka osiągnęła najlepszy wynik nie tylko wśród dystrybutorów, ale również małych i średnich hurtowni.

– Nasze programy wyróżniają się nie tylko w skali kraju, ale również Europy. Partner+ oraz IPRA wchodzą już do największej europejskiej czwórki programów kierowanych do aptek niezależnych. Warto również zwrócić uwagę, że firmy które nas wyprzedzają w tym zestawieniu to największe międzynarodowe korporacje – podkreśla Tomasz Pilecki.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA