Medycyna i zdrowie

Hemp & Health: Zbierając owoce pracy

Od 12 marca kurs notowanej na rynku NewConnect spółki technologicznej podskoczył o ponad 150 proc., a w środę po południu notowania również rosły, aż o 16,8 proc., przy wolumenie obrotu przekraczającym 4 mln sztuk.
Foto: AFP

Tak gwałtowny wzrost jest reakcją inwestorów na podpisaną w środę umowę dotyczącą wyłącznej dystrybucji testów na Covid-19 marki Premier Medical Corporation Private Limited w Polsce, UE i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Indyjskie Premier Medical specjalizuje się przede wszystkim w opracowywaniu testów typu Point-of-Care. Jest też jednym z trzech światowych producentów testów antygenowych wykrywających SARS-CoV-2 z rekomendacją WHO EUL. Podpisana umowa nie obejmuje tylko testów przeciwko Covid-19 ale i m.in. testy diagnostyczne w kierunku chorób zakaźnych, płodności, badań przesiewowych w kierunku raka czy markerów sercowych. Kontrakt obowiązywać będzie przez rok, jednak możliwe będzie jego przedłużenie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.