REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medinice: Są nowi inwestorzy

Na walnym zgromadzeniu Medinice ujawniło się dwóch inwestorów instytucjonalnych.
Foto: Adobestock

To Norges Bank oraz Augebit FIZ, którego beneficjentem jest inwestor giełdowy Tadeusz Wesołowski, znany choćby z Selvity i Pure Biologics. Został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej. Augebit FIZ posiadał 196 tys. akcji stanowiących 4,5 proc. kapitału zakładowego spółki, zaś Norges Bank 100 tys. akcji, stanowiących 2,3 proc. wszystkich walorów.

– Zainteresowałem się Medinice i zdecydowałem dołączyć do rady, ponieważ dostrzegam potencjał spółki – ocenia Wesołowski. – Uważam, że Medinice posiada unikatowe kompetencje medyczne i naukowe, a obszar technologii medycznych w kardiologii i kardiochirurgii, w którym działa spółka, jest bardzo atrakcyjny. Dla spółek z branży medycznej dużym wyzwaniem jest zawsze komercjalizacja swoich technologii, jednak Medinice sprzedaż licencji na pierwszy produkt ma już za sobą – dodaje. gbc

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA