Medycyna i zdrowie

NestMedic kończy negocjacje z inwestorem, a kurs rośnie

Spółka z rynku telemedycyny i prywatnej służby zdrowia przeprowadzi prywatną emisję 500 tys. akcji po 1,5 zł za walor dla niemieckiego inwestora Deutche Balaton.
Foto: Bloomberg

Oznacza to, że NestMedic może pozyskać 750 tys. zł. Cała firma, notowana na NewConnect, jest wyceniana jest na około 17 mln zł. Strony ustalają jeszcze szczegóły porozumienia, m.in. dotyczące zmian w składzie rady nadzorczej NestMedic i powołania do niej nowego członka reprezentującego Deutsche Balaton. Rozmowy dotyczą też ewentualnego lock-upu dla emitowanych akcji oraz wprowadzenia akcji NestMedic do obrotu na giełdzie w Niemczech.

– Uzyskane finansowanie bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój Nestmedic, a co za tym idzie, naszego mobilnego urządzenia KTG Pregnabit. Środki zainwestowane przez Deutsche Balaton umożliwią nam długoterminowe finansowanie rozwoju zarówno na rynku polskim, jak i na kolejnych rynkach zagranicznych – twierdzi Patrycja Wizińska-Socha, prezes NestMedic.

Poza podwyższeniem kapitału uzgodniono z inwestorem kolejne etapy inwestycji. Chodzi m.in. o udzielenie spółce trzyletniej pożyczki lub emisję trzyletnich obligacji zamiennych na akcje w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

Kurs akcji NestMedic po publikacji komunikatu rósł nawet o 16,95 proc. względem czwartkowego zamknięcia sesji, do 2,76 zł. Około 15.30 kurs wynosił 2,65 zł.

Powiązane artykuły