Medycyna i zdrowie

Biomed-Lublin: 2021 rokiem dalszych inwestycji

Biomed-Lublin zamierza kontynuować projekty rozpoczęte w zeszłym roku. Mowa tu w szczególności o realizacji planów związanych z rozbudową infrastruktury B+R.
Foto: materiały prasowe

W 2020 r. firma pozyskała dotację na budowę centrum badawczo-rozwojowego, w którym będą rozwijane jej sztandarowe produkty (szczepionka przeciwgruźlicza oraz lek na raka pęcherza moczowego). Niedawno Biomed podpisał z niemiecką firmą Apogepha Arzneimittel term sheet, dotyczący 4,5 mln euro pożyczki na rozwój Onko BCG.

Trwają też prace nad wytworzeniem leku na Covid-19, bazującego na osoczu ozdrowieńców. To właśnie ta informacja wywindowała latem zeszłego roku notowania do rekordowego poziomu przekraczającego 30 zł (kapitalizacja spółki sięgała 2 mld zł). Niemal na szczycie notowań część akcji sprzedali przedstawiciele rady nadzorczej (część pozyskanych pieniędzy przeznaczyli na pożyczki dla spółki). W kolejnych miesiącach zaczęła dominować podaż. W 2021 r. kurs utrzymuje się na stabilnym poziomie 8–9 zł, kilkakrotnie wyższym niż 12 miesięcy temu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.