Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W 2020 r. firma pozyskała dotację na budowę centrum badawczo-rozwojowego, w którym będą rozwijane jej sztandarowe produkty (szczepionka przeciwgruźlicza oraz lek na raka pęcherza moczowego). Niedawno Biomed podpisał z niemiecką firmą Apogepha Arzneimittel term sheet, dotyczący 4,5 mln euro pożyczki na rozwój Onko BCG.
Trwają też prace nad wytworzeniem leku na Covid-19, bazującego na osoczu ozdrowieńców. To właśnie ta informacja wywindowała latem zeszłego roku notowania do rekordowego poziomu przekraczającego 30 zł (kapitalizacja spółki sięgała 2 mld zł). Niemal na szczycie notowań część akcji sprzedali przedstawiciele rady nadzorczej (część pozyskanych pieniędzy przeznaczyli na pożyczki dla spółki). W kolejnych miesiącach zaczęła dominować podaż. W 2021 r. kurs utrzymuje się na stabilnym poziomie 8–9 zł, kilkakrotnie wyższym niż 12 miesięcy temu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.