REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

NanoGroup przechodzi do kolejnego etapu

Grupa liczy na wpływy ze sprzedaży licencji do firm farmaceutycznych.

Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.

Foto: materiały prasowe

Najbardziej zaawansowane projekty realizuje spółka zależna NanoVelos, która prowadzi badania nad lekiem na raka. Kolejne etapy wymagają coraz większych nakładów finansowych.

Badania kliniczne

Innowacyjność rozwiązania spółki polega na umieszczaniu w nanocząstkach polisacharydowych epirubicyny, która jest powszechnie stosowanym cytostatykiem, znajdującym swoje zastosowanie w leczeniu m.in. nowotworów piersi, jajnika czy jelita grubego. Spółka zakończyła właśnie fazę badań przedklinicznych. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie pierwszej fazy badań klinicznych u pacjentów, które mają się rozpocząć w tym roku i potrwać do początku 2020 r. W tej fazie badań oceniane jest bezpieczeństwo badanego leku, a w przypadku leków onkologicznych także wstępnie ich skuteczność, ponieważ w badaniu rekrutuje się pacjentów z rozpoznanym określonym typem nowotworu. Przy pozytywnym zakończeniu i zaraportowaniu wyników z fazy pierwszej można wystąpić o zgodę na rozpoczęcie drugiej fazy badania klinicznego, w trakcie którego potwierdzana jest skuteczność leczenia w danej chorobie oraz określany jest najkorzystniejszy schemat dawkowania leku. – Zakładamy możliwość uzyskania warunkowego dopuszczenia do sprzedaży leku po zakończeniu i zaraportowaniu tej fazy badań klinicznych. W tej sytuacji kolejna, trzecia faza badań klinicznych, której celem jest potwierdzenie bezpieczeństwa i skuteczności, a także określenie przeciwwskazań i działań niepożądanych związanych z terapią na znacznej populacji pacjentów, mogłaby być prowadzona w trakcie aktywnej sprzedaży leku – mówi Adam Kiciak z zarządu NanoGroup.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA