Medycyna i zdrowie

BioMaxima chce wprowadzić BM 300 na rynek

Notowany na NewConnect producent diagnostyki laboratoryjnej dokonał zgłoszenia analizatora biochemicznego BM 300 w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce
Foto: Adobestock

Przy braku zastrzeżeń ze strony urzędu, spółka będzie mogła zacząć wprowadzać ten aparat do obrotu na rynku polskim oraz europejskim. - Spółka zakończyła już prace projektowe i wdrożeniowe nad tym urządzeniem, dlatego postanowiła zgłosić je do URPL. Po 14 dniach od dokonania zgłoszenia, jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń ze strony URPL, BioMaxima będzie mogła wprowadzać analizator BM 300 do obrotu na rynku polskim oraz europejskim, a także rozpocząć procedurę zgłoszeniową lub rejestracyjną w krajach, w których jest to wymagane.

Zarząd pokłada duże nadzieje w tym urządzeniu. - Docelowy rynek dla tego urządzenia zdefiniowaliśmy jako kilkadziesiąt rynków eksportowych, w tym odbiorcy OEM, oraz kilkaset laboratoriów w Polsce, zarówno publicznych, jak i prywatnych- wyjaśnił prezes Łukasz Urban. Premiera w pełni funkcjonalnej wersji analizatora biochemicznego BM 300 dla dystrybutorów zagranicznych miała miejsce w trakcie międzynarodowej wystawy Medica w Niemczech, która odbyła się w listopadzie 2018 r. w Dusseldorfie. Analizator biochemiczny BM 300 oferuje wyższą wydajność niż aparat BM 200, a także dysponuje stacją do mycia kuwet. Analizator BM 300 jest systemem zamkniętym, a jego planowany termin wdrożenia do produkcji został przewidziany na I kwartale 2019 roku. - Aparaty BM 200 i BM 300 to bardzo elastyczne produkty, które mogą znaleźć odbiorców w małych i średnich laboratoriach, a także w tych większych jako backup, ponieważ posiadają wszystkie zalety dużych aparatów m.in. random access, chłodzony pokład odczynnikowy, małe zużycie odczynników oraz opcjonalne zastosowanie modułu ISE. Do głównych zalet naszych nowych urządzeń zaliczamy szeroki panel wykonywanych badań, niskie koszty eksploatacji, możliwość podłączenia do systemu LIS, a także ergonomiczny układ wykorzystujący niewielką powierzchnię roboczą, której w laboratoriach często brakuje - dodał Urban.

BioMaxima jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.