Ludzie rynku

Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharmy: z pandemią będziemy żyli dłuższy czas

WYWIAD | MACIEJ WIECZOREK z prezesem Celon Pharmy rozmawia Grzegorz Burtan

Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharmy

Foto: materiały prasowe

W ostatnim czasie Celon Pharma zdecydowała o zawieszeniu prac nad testami na koronawirusa i skupieniu się na leku. Dlaczego?

Rynek testów składa się z dwóch elementów: z zestawów, czyli kitów, gdzie trzeba wykorzystać materiał biologiczny oraz z procedury ich przeprowadzania. Kiedy pół roku temu zdecydowaliśmy się wejść w testy rT-PCR, chcieliśmy tworzyć zestawy, jak również oferować usługę ich analizy. Obecnie setki firm, głównie dalekowschodnich, produkuje zestawy do testów, a ich cena rynkowa wynosi około 80 zł i wciąż spada. Mamy do czynienia zarówno z dużą erozją cenową, jak i konkurencją na rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.