REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

BPS TFI: Pod nowym zarządem firma ma być silniejsza

Towarzystwem, które ma pod zarządzaniem około 200 mln zł aktywów zainwestowanych w rynku kapitałowym, od początku września będzie kierował dotychczasowy wiceprezes Piotr Antonowicz.

Tomasz Sędkowski, były już prezes BPS TFI.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Dotąd na czele BPS TFI stał Tomasz Sędkowski związany z tą instytucją od 2010 r. Obowiązki prezesa pełnił od nieco ponad roku, natomiast wcześniej zarządzał wszystkimi funduszami dłużnymi, m.in. BPS Płynnościowym. Za jego wyniki dwa razy otrzymał od „Parkietu" nagrodę Złoty portfel.

– Chciałbym podziękować radzie nadzorczej i właścicielom towarzystwa za zaufanie. Oczywiście zamierzam kontynuować przyjętą strategię rozwoju towarzystwa i umacniać rolę BPS TFI w sektorze spółdzielczym. Zdaję sobie sprawę z ilości wyzwań, jakie obecnie stoją przed BPS TFI, szczególnie w świetle nowych regulacji. Jestem przekonany, że nie tylko im podołamy, ale staniemy się dzięki nim silniejsi – przewiduje Antonowicz, nowy prezes BPS TFI, który pracuje w tej instytucji od 2012 r. Wcześniej był dyrektorem departamentu prawnego oraz prokurenta towarzystwa.

Nowym wiceprezesem będzie zaś Sebastian Ziółkowski, który przechodzi z Union Investment TFI, gdzie przez ostatnie lata odpowiadał za sprzedaż w segmencie spółdzielczym. W BPS TFI będzie odpowiedzialny m.in. za departamenty sprzedaży i zarządzania aktywami.

– BPS TFI zawsze pełniło istotną rolę w sektorze spółdzielczym i cieszę się, że znowu będę częścią tej firmy. Podstawowym celem, jaki sobie stawiam, to oczywiście wzmocnienie sprzedaży w sektorze spółdzielczym oraz wśród dystrybutorów zewnętrznych – mówi Ziółkowski. – Obecność w grupie BPS daje olbrzymie możliwości bezpośredniego dotarcia do klienta i jestem przekonany, że będziemy w stanie to optymalnie wykorzystać – zapowiada. paan


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA