Ludzie rynku

Zmiana pełnomocnika

Od kwietnia funkcję pełnomocnika ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego będzie pełnić Katarzyna Szwarc. Zastąpi Antoniego Repę, który pełnił funkcję od marca ubiegłego roku.

Katarzyna Szwarc, nowy pełnomocnik ds. SRRK.

Foto: materiały prasowe

Jak podało Ministerstwo Finansów, zgodnie z harmonogramem w 2020 r. wdrożono 15 z 90 działań wskazanych w SRRK. Głównym zadaniem pełnomocnika jest realizacja postulatów, co ma zapewnić większą popularność rynku kapitałowego i sprawić, że będzie postrzegany jako miejsce do lokowania oszczędności.

– Przed nami kolejny etap wdrażania SRRK. W planach jest projekt obligacji rozwojowych, które uła-twią pozyskiwanie finansowania na nowe projekty inwestycyjne sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, czy analiza potencjału rynku zielonych obligacji w Polsce. W zeszłym roku rozpoczęto prace nad jednolitą licencją bankową, w tym roku chcemy je dokończyć. Będziemy także kontynuować współpracę w ramach grupy roboczej ds. innowacji i fintechu. Przedstawimy też projekt regulacji crowdfundingu – mówi Kata-rzyna Szwarc. Karierę zawodową rozpoczęła na GPW w Warszawie. Była również m.in. menedżerką poli-tyki publicznej i relacji rządowych w New York Stock Exchange w Londynie i Brukseli. Zasiadała w wielu grupach roboczych i doradczych, m.in. przy ESMA. dos

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.