Ludzie rynku

PPK przyspieszą konsolidację TFI

WYWIAD | Karol Paczuski - z zarządzającym funduszami AXA TFI rozmawia Andrzej Pałasz

Karol Paczuski, zarządzający funduszami AXA TFI?

Foto: materiały prasowe

Jakie są prognozy AXA TFI dla rynków na ten rok? Waszym zdaniem również najwięcej będzie zależało od sytuacji gospodarczej w USA?

Stany Zjednoczone znajdują się w innym punkcie cyklu koniunkturalnego niż Europa czy Polska. Tamtejsze wskaźniki koniunktury wciąż są na wysokich poziomach, jednak ich dynamika spada. Zatem spowolnienie gospodarcze w USA pojawi się później niż w Europie, gdzie już je widać. W Niemczech PKB jest na jednym z najniższych poziomów, spada aktywność w przemyśle np. motoryzacyjnym, który jest papierkiem lakmusowym gospodarki. Odbije się to oczywiście na Polsce. Fed prawdopodobnie znów powróci do tzw. polityki wait and see, zamiast kontynuować zacieśnianie fiskalne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.