REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin wybił się dołem z trójkąta

Notowania bitcoina od połowy lipca poruszały się w coraz węższym zakresie wahań, tworząc na wykresie formację trójkąta.
Foto: Adobestock

Rozpiętość jego ramion w ostatnim czasie sięgała 1000 USD, między 10 400 i 9400 USD. Ten ostatni pułap został we wtorek przełamany i rozpoczęła się gwałtowna wyprzedaż, sięgająca w środowy poranek nawet 8200 USD. To najniższy poziom od czerwca. Analitycy rynku wskazują na kilka możliwych przyczyn przeceny. Według niektórych wywołały ją wezwania do uzupełnienia depozytów zabezpieczających i wygasanie kontraktów na giełdzie BitMex. Platforma ta udostępnia swoim klientom instrumenty lewarowane, w których kryptowaluty są instrumentem bazowym.

Inne źródła szukają przyczyn w poniedziałkowej anomalii. Otóż w krótkim czasie moc obliczeniowa sieci bitcoina (tzw. hasrate) spadła o 40 proc. To trochę tak, jakby nagle ktoś od tej sieci odłączył 40 proc. „koparek". Potem wszystko wróciło do normy, ale nadal nie wiadomo, co było przyczyną tego „flash crasha".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA