Kryptowaluty

Weibo i Goldman uderzyli w bitcoina

Kursy bitcoina, etheru i wielu innych walut cyfrowych z czołowej trzydziestki negatywnie zareagowały na decyzję chińskiego serwisu społecznościowego Weibo o zawieszeniu części kont powiązanych z rynkiem kryptowalut.
Foto: Adobestock

Zaszkodził im też raport amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Z jego sondażu wśród inwestorów instytucjonalnych wynika, iż ich nastawienie do bitcoina jest bardziej powściągliwe niż wskazywały wcześniejsze informacje.

Bitcoin, jak zauważa Bloomberg,  znajduje się również w trudnej sytuacji technicznej. Wciąż utrzymuje się  poniżej 20 - dniowej  i 200-dniowej średnich  kroczących i zdaniem Richa Rossa, technicznego stratega Evercore ISI,  jest wrażliwy na test ważnego wsparcia na poziomie  29 tysięcy dolarów. Grozi mu spadek nawet do 20 tys. USD.

Na fali optymistycznych oczekiwań odnośnie do wejścia inwestorów instytucjonalnych na rynek walut cyfrowych i dzięki wsparciu ze strony takich sław jak Paul |Tudor Jones czy Stan Druckenmiller bitcoin ustanowił rekord na poziomie bliskim 65 tys. dolarów.

Od tego czasu jego notowania obniżyły się  do około  36 tys. USD a zwyżka od początku tego roku stopniała do blisko 25 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.