Kryptowaluty

Szaleństwo trwa w najlepsze

Wyceny niektórych kryptowalut osiągają niebotyczne poziomy. Wśród głównych cyfrowych walut można znaleźć takie, które w tym roku dały zarobić kilkanaście tysięcy procent.
Foto: Bloomberg

Hossa na rynku kryptowalut nie traci impetu, mimo że najpopularniejsza z nich w ostatnim czasie radzi sobie nieco gorzej od swoich mniejszych odpowiedników. Cena bitcoina znajduje się obecnie około 10 tys. USD poniżej szczytu osiągniętego w kwietniu. Stopa zwrotu od początku stycznia wynosi około 90 proc.

Z kolei Bloomberg Galaxy Crypto Index, odzwierciedlający zmiany cen wybranych najważniejszych kryptowalut, wzrósł od początku stycznia o ponad 210 proc. i w tym tygodniu znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.