Kryptowaluty

Skrajne prognozy dla bitcoina – od 100 tys. USD do zera

Najbardziej popularna cyfrowa moneta ma swoich zagorzałych prognostów. Polaryzacja wśród nich jest nie mniejsza niż w polskiej polityce.
Foto: Adobestock

Bitcoin przebił w ostatnich dniach poziom 10 tys. USD i znalazł się najwyżej od września 2019 r. Do rekordu wszech czasów brakuje mu jeszcze drugie tyle. Kto widzi go na szczytach, a kto na samym dnie?

Wartość śmieciowa

Zacznijmy od najbardziej głośnego prognosty ceny bitcoina, czyli kontrowersyjnego Johna McAfee, twórcy znanego oprogramowania antywirusowego. W 2017 r. twierdził on, że cena bitcoina dotrze do 1 mln USD, a jeśli tak się nie stanie, on sam skonsumuje swoje przyrodzenie przed kamerami telewizyjnymi. W styczniu tego roku McAfee wycofał się z tej deklaracji, twierdząc, że zakład był tylko internetowym prankiem, który miał stworzyć wokół niego medialny szum. To ostatnie niewątpliwie się udało. Teraz kontrowersyjny prognosta zmienił swoje zdanie na temat bitcoina o 180 stopni, twierdząc, że jest on przestarzałą technologią, która tylko przetarła szlaki altcoinom. Do tych ostatnich należy zdaniem McAfee przyszłość, a w odniesieniu do najbardziej popularnej kryptowaluty użył on określenia „shitcoin". Stąd wniosek, że w przyszłości bitcoin nie 1 mln USD, ale g... będzie wart.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.