REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Kryptowaluty. Będzie czarny scenariusz?

Według najnowszego raportu A.T. Kearney „Year Ahead Predictions 2019" bitcoin będzie liderem konsolidacji na rynku kryptowalut. Jak tłumaczy nam Karolina Leśkiewicz z A.T. Kearney, możemy spodziewać się także większej dojrzałości i stabilizacji waluty.
Foto: Bloomberg

– Bitcoin to wciąż wiodąca kryptowaluta. Co prawda od początku 2016 r., kiedy 90 proc. rynku kryptowalut należało do bitcoina, sytuacja znacząco się zmieniła i na koniec ub.r. odpowiadał za około 1/3 wartości rynku. Niemniej jednak pozostałe kryptowaluty wciąż zostają w cieniu – mówi Leśkiewicz.

Jak zaznacza, ze względu na duże wahania na rynku w ostatnich miesiącach wielu inwestorów może nabrać większej ostrożności w stosunku do innych kryptowalut niż bitcoin. Przewiduje, że minie jeszcze kilka miesięcy, nim bitcoin odbije. O ile do tego dojdzie. Analitycy Aforti Exchange wieszczą bowiem czarny scenariusz. Z obecnego poziomu 3587 USD kurs może zlecieć ostro w dół, nawet do 1779–2457 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA