Kryptowaluty

Bitcoin szaleje, nadzór ostrzega

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty wyznaczyły w piątek nowe historyczne maksimum 41 945 USD, by w poniedziałek spaść do 30 000 USD. Przy tej okazji KNF opublikował dokument dotyczący ryzyk związanych z inwestowaniem w kryptoaktywa.
Bitcoin, KNF Foto: Bloomberg

Dokument został upubliczniony dziś i jest dostępny tutaj: https://www.knf.gov.pl/komunikacja/komunikaty?articleId=72242&p_id=18

Warto się z nim zapoznać, zwłaszcza jeśli ktoś zamierza lub już wszedł na ten rynek, a nie bardzo wie, jakie potencjalne pułapki mogą na niego czyhać. Takich osób nie brakuje, bo stopy zwrotu z bitcoina i altocoinów są ostatnio tak imponujące, że ludzie chętnie lokują tutaj swój kapitał w nadziei, że dotychczasowy trend i jego dynamika zostaną utrzymane.

- W pociągu. O #Bitcoin rozmawiają w przedziale i w Warsie. Wcześniej w taxi. Różni ludzie. Pytam co to takiego ten #BTC. Mówią że jest okazja tylko trzeba szybko kupować bo rośnie +10% dziennie – pisał 8 grudnia 2017 r. na Twitterze Paweł Cymcyk, szef Związku Maklerów i Doradców.

Było to tuż przed pęknięciem pamiętnej bańki. Co ciekawe, ekspert odniósł się do tego wpisu 8 grudnia 2020 r., dodając następujący komentarz. - Deja vu. Wczoraj w pociągu identycznie :) W dwóch wagonach - niezależnie. Szczególnie ciekawe było jak jeden kolega tłumaczył drugiemu, że teraz prognozuje korektę ale potem to rajd w górę, więc wrzuca kasę siostry i ojca – napisał Cymcyk.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.