Inwestycje alternatywne

Beczka z kopytem

Retro jest w cenie. Mercedes W123 to wóz niemal kultowy. Klasyczna limuzyna ma wciąż świeżą linię i prezentuje się kapitalnie, a w wersji 280E ze 185-konnym silnikiem jeździ jak samochód sportowy.
Wrażenie robi wnętrze utrzymane w jasnej tonacji.
www.gieldaklasykow.pl

Mercedes W123, zwany swojsko „beczką", słynie z niezawodności i komfortu. Był produkowany dokładnie dziesięć lat, od 1976 do 1986 r., i odniósł spektakularny sukces. Z taśm fabrycznych zjechało około 2 mln 700 tys. egzemplarzy. Dominowały oczywiście sedany, ale w gamie modelu były także wersje: coupé, kombi i przedłużana limuzyna mieszcząca siedmiu–ośmiu pasażerów.

Wspomniana niezawodność to nie mit. Niemiecka organizacja ADAC wyliczyła na podstawie statystyk, że przeciętny przebieg Mercedesa W123 200D do momentu pierwszej poważnej awarii wynosił ponad 850 tys. kilometrów. Nic dziwnego, że na przełomie lat 70. i 80. ten wóz był obiektem marzeń wielu kierowców. Marzenia o nim podsycały sukcesy sportowe. „Beczka" z powodzeniem startowała w rajdach, przede wszystkim długodystansowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.