Handel i konsumpcja

ZM Henryk Kania: Trzy spółki zainteresowane

Majątkiem Zakładów Mięsnych Henryk Kania zainteresowane są trzy spółki – dowiedział się nieoficjalnie „Parkiet".
Foto: materiały prasowe

Informację potwierdziliśmy w dwóch źródłach, w tym u członków rady wierzycieli. Jedna z tych spółek jest znana od dawna, to oczywiście Cedrob, który obecnie ma umowę dzierżawy zakładów przetwórczych należących do ZM Henryk Kania. Cedrob był też wskazywany jako najbardziej prawdopodobny kupca majątku pozostałego po ZMHK.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, PwC na zlecenie Aliora, przewodniczącego rady wierzycieli spółki, poszukiwała kolejnych zainteresowanych inwestorów. Wydaje się, że wysiłki zakończyły się sukcesem, bo firma doradcza znalazła dwie takie firmy – i nie chodzi tym razem o spółkę Tarczyński, która także rozważała inwestycję w zakłady, jednak się wycofała. Przedstawiciele Alior Banku odmawiają komentarza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.