Handel i konsumpcja

Plantwear planuje debiut na NewConnect w tym roku

Plantwear złożyła dziś dokument informacyjny na GPW i jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect, podała spółka.
Foto: materiały prasowe

"Wyniki finansowe Plantwear po trzech kwartałach są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Prognozowane przychody na cały rok zostały już niemal zrealizowane, natomiast biorąc pod uwagę, że czwarty kwartał jest najlepszym okresem sprzedażowym w roku, podtrzymujemy prognozę osiągnięcia 0,75 mln zł zysku netto w 2019 roku. Przed nami kwartał charakteryzujący się najwyższą sprzedażą i najwyższymi zyskami" - powiedział prezes Plantwear Wiktor Pyrzyk, cytowany w komunikacie.

W okresie I-III kw. 2019 roku spółka wygenerowała 0,3 mln zł zysku netto (względem straty w analogicznym okresie 2018 roku) i tym samym zrealizowała 92% rocznej prognozy przychodów i 41% prognozy zysku, podano także.

"Konsekwentnie rozwijamy sprzedaż na polskim rynku, chcemy rozwijać się również za granicą. Aktualnie prowadzimy przygotowania do rozpoczęcia sprzedaży na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w Rumunii i na Ukrainie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania strategii marketingowych, a sprzedaż chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku" - dodał Pyrzyk.

Plantwear to lider rynku lifestylowych akcesoriów drewnianych w Polsce, producent unikatowych drewnianych zegarków, biżuterii i akcesoriów. Marka działa od 2013 roku.

Powiązane artykuły