Handel i konsumpcja

Z Zalando do Allegro

David Roberts, który przez kilka lat odpowiadał m.in. za strategię Zalando przechodzi do Allegro na stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu

David Roberts

Foto: materiały prasowe

David Roberts stanie na czele zespołu technologicznego Allegro i obejmie stanowisko stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu. Przejmie również kierownictwo nad rozwojem technologii Allegro.

Zespół technologiczny platformy handlowej to już ponad 1 tys. osób. Tworzy on i rozwija produkty i usługi dla ponad 13 mln kupujących i ponad 135 tys. sprzedających na platformie. Ostatni rok przyniósł szczególnie znaczące przyspieszenie w przechodzeniu z zakupów offline do online, dlatego też zespół technologiczny koncentruje się na rozwijaniu platformy, aby sprostać rosnącemu popytowi i zwiększonemu ruchowi na stronie.

David Roberts przez ponad cztery lata był odpowiedzialny w Zalando za kwestie strategiczne, w tym wizję, zarządzanie procesami, skalowanie zespołów oraz wspieranie wzrostu marketplace'u. Kierował tam zespołem profesjonalistów z wielu obszarów biznesowych, takich jak: prowadzenie produktu, inżynieria, integracje, operacje, zarządzanie łańcuchem dostaw, a także za zespoły tworzące narzędzia, które wspierają konkurencyjność sprzedawców na platformie. Przed dołączeniem do Zalando pracował w dziale Engineering & Product Leadership w Amazon US. Wcześniej był również odpowiedzialny za zespół inżynierski AOL, realizując projekty w Indiach i Chinach.

David Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r. zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka. Marcin będzie z kolei koncentrował swoje wysiłki na rozwijaniu najlepszych technologii dla budowania platform oraz będzie kierował działaniami w obszarze rozwoju Allegro na arenie międzynarodowej.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.