Handel i konsumpcja

Ruszyły automaty paczkowe Allegro

Na początek działa ich ponad 600, ale do końca roku ich liczba ma wzrosnąć do co najmniej 3 tys.
Foto: materiały prasowe

Allegro podało właśnie w komunikacie, że z początkiem listopada jako pierwsi paczki ze skrytek zielonych automatów odbiorą kupujący z Warszawy. W ciągu kolejnych dni dołączą do nich mieszkańcy kolejnych miast w Polsce - m.in Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Torunia. Partnerem logistycznym usługi One Box by Allegro jest UPS.

Regularnie zwiększana będzie również liczba sprzedających, których produkty będą dostarczane do automatów One Box. Budowa sieci automatów do odbioru przesyłek ruszyła latem, Allegro podaje iż własna sieć zapewni kupującym i sprzedającym jeszcze szybsze i wygodniejsze opcje dostawy. Wszystkie urządzenia zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a konstrukcja wspierająca roślinność składa się do 90 proc. recyklingowanego drewna. - Uzupełniamy największą w Polsce, liczącą ponad 45 tys. sieć punktów i automatów dostępną na platformie o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia - mówi Francois Nuyts, prezes Allegro.

Automaty wtapiają się w krajobraz miejski - tam, gdzie było to możliwe, są obsadzone roślinami i nie są na nich umieszczane reklamy. Ponadto będą posiadać udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu oraz dostosowywane są do okolicznej infrastruktury, aby zapewnić łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach i zabezpieczyć strefy wyładunku dla kurierów. Z zielonych automatów One Box by Allegro klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. Aplikacja Allegro, z której korzysta już co trzeci internauta w Polsce, pozwala na zdalny i wygodny odbiór przesyłki. Oznacza to, że poza dokonaniem zakupów oraz sprawdzeniem statusów przesyłek, klienci znajdą w niej również informację, które produkty oczekują już w skrytce oraz otworzą ją za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji.

Już wkrótce, na etapie zakupów, możliwe będzie również wskazanie preferowanej wysokości skrytki, w której kurier umieści przesyłkę co ułatwi odbiór osobom niskim lub poruszającym się na wózkach. Po odebraniu pierwszej paczki, klient może w automacie nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany recyklingowi

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.