Handel i konsumpcja

Oponeo.pl: Celem jest wzrost udziałów w rynku

Tegoroczne wyniki sprzedaży zapowiadają kolejny rekordowy rok dla Oponeo pod względem przychodów.

Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Foto: materiały prasowe

W okresie od stycznia do sierpnia br. grupa zwiększyła obroty o 17 proc., osiągając 605,3 mln zł. Internetowy dystrybutor opon jest beneficjentem odbudowy popytu na rynku opon po jego pandemicznej zapaści z 2020 r. Z najnowszych danych PZPO wynika, że w I półroczu br. sprzedano w Polsce o 34 proc. więcej opon do samochodów osobowych niż rok wcześniej. Działalności grupy sprzyja dodatkowo dynamiczny rozwój e-handlu, na którym opiera swoją sprzedaż.

– Na pewno dynamiczny wzrost polskiego rynku e-commerce wpływa pozytywnie na rozwój spółek z tego sektora, w tym na Oponeo, a jeśli tak wysoka dynamika wzrostu handlu przez internet, jaką obserwujemy od roku, utrzyma się w najbliższych latach, przełoży się to również na wzrost zasięgu marki Oponeo, co będzie miało odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży – uważa Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.