REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Analiza techniczna: Kernel z szansą na wybicie z trendu bocznego

Kurs ukraińskiej spółki prowadzącej rolniczą działalność w ciągu ostatnich miesięcy utrzymuje się w trendzie bocznym, jednak analitycy widzą szansę na wybicie po przekroczeniu ceny 55,60 zł.
Foto: materiały prasowe

Źródło: AT Parkiet.pl, opracowanie własne.

Foto: parkiet.com

Od października 2017 r. kurs spółki znajduje się w trendzie bocznym pomiędzy 45,50 zł a 55,60 zł. „Dopiero opuszczenie tego zakresu będzie można potraktować jako sygnał techniczny, który powinien wskazać kierunek na kolejne tygodnie i miesiące" - prognozuje Paweł Małmyga, Analityk z Biura Analiz Rynkowych DM PKO Banku Polskiego. Wahaniom w wymienionych widełkach cenowych początkowo towarzyszył stosunkowo wysoki wolumen, na średnim dziennym poziomie powyżej 200 tys., utrzymujący się w ostatnim kwartale 2017 r. Wzmożona aktywność inwestorów została kolejny raz odnotowana w momencie spadku kursu do poziomu poniżej dolnej granicy kanału we wrześniu ubiegłego roku.

Kurs akcji spółki na koniec czwartkowej sesji wyniósł 53,80 zł i znajduje się niedaleko górnej granicy trendu horyzontalnego. „Nieco więcej przemawia za wyjściem górą z tej konsolidacji, ponieważ krótkoterminowa dynamika jest po stronie popytu, ale jak na razie pojawił się klarowny sygnał. Dlatego też wymowa wykresu pozostaje neutralna - z lekkim wskazaniem na wzrosty" - zaznacza Paweł Małmyga.

Wyniki finansowe spółki w przypadku zysku netto oraz zysku operacyjnego firmy w 2018 r. są o ponad połowę niższe niż średnie wartości w ostatnich trzech latach. Kernel zwiększa jednak swój potencjał - w II kwartale roku obrotowego 2018/2019, czyli w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2018 r., spółka zwiększyła sprzedaż zboża o 141,9 proc. do 2,86 mln ton, a w całym pierwszym półroczu roku obrotowego sprzedaż wyniosła 5,86 mln ton, co oznacza wzrost o 195 proc. rok do roku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA