Handel i konsumpcja

Dino i Eurocash: Sklepy czekają na rozszerzenie programu 500+

Zapowiadane przez rząd rozszerzenie programu 500+ może przynieść wzrost sprzedaży droższych produktów spożywczych.
Foto: Adobestock

Dino i Eurocash to jedne z najlepiej zachowujących się spółek na giełdzie od początku tego roku. Obie korzystają na rosnącej konsumpcji, wspieranej programami socjalnymi. Dlatego ten rok powinien być dla nich jeszcze lepszy niż ubiegły pod względem sprzedaży porównywalnej, do której zalicza się sklepy istniejące od ponad roku.

Zmiana zachowania

– Kolejne subsydia ze strony państwa oczywiście znów będą miały pozytywny wpływ na biznes zarówno Dino, jak i segmentu detalicznego Eurocashu oraz sprzedaż realizowaną przez jego partnerów – przewiduje Piotr Bogusz, analityk DM mBanku. Jego zdaniem efekt rozszerzenia programu 500+ nie będzie już tak silny jak samo jego wprowadzenie, natomiast może wpłynąć na decyzje zakupowe klientów. – Po uruchomieniu 500+ konsumenci w ramach tych samych kategorii zaczęli chętniej sięgać po produkty lepszych marek i teraz ten efekt może się wzmocnić, co pozytywnie wpłynie na wskaźnik sprzedaży porównywalnej (like for like) – twierdzi Bogusz. Sieci handlowe rozszerzają też swoją ofertę o nowe kategorie warzyw czy owoców, co również pozytywnie przekłada się na sprzedaż porównywalną.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.