Reklama

VRG: Jaki jest rozkład sił w modowej grupie

Po emocjonującym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu Vistula Retail Group (VRG) nie można wykluczyć kolejnych przetasowań, w tym prób zdobywania większej siły w radzie nadzorczej przez osłabionego nieco Jerzego Mazgaja.
Co może zrobić Jerzy Mazgaj

Co może zrobić Jerzy Mazgaj

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Możliwe jest na przykład, że wsparty przez Jana Pilcha i Krzysztofa Bajołka zażąda kolejnego NWZ i wyboru rady nadzorczej w drodze głosowania grupami. Aby tego żądać, trzeba mieć minimum 20 proc. kapitału spółki.

Dlatego warto wiedzieć, jak rozkładały się siły na czwartkowym NWZ. Komunikat VRG, obejmujący akcjonariuszy, którzy mieli co najmniej 5 proc. głosów na tym NWZ, pokazuje część sytuacji. „Parkiet" na podstawie listy obecności na NWZ oszacował, jaką siłą dysponowali główni rozgrywający, biorąc pod uwagę podmioty powiązane i należące do grup kapitałowych.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama