Gra giełdowa

Parkiet Challenge: 50 proc. zysku do zwycięstwa

Minął drugi tydzień Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Najlepsi uczestnicy powiększyli w tym czasie kapitał o około 50 proc.
Foto: parkiet.com

W drugim tygodniu Parkiet Challenge rywalizacja była jeszcze trudniejsza niż w pierwszym. Zwycięstwo zapewniła stopa zwrotu w wysokości niemal 52 proc., którą wypracował użytkownik "indexsystem". Wartość jego portfela wzrosła do blisko 23 tys. zł. W portfelu "indexsystem" znajdują się teraz wyłącznie akcje Biomedu, nabyte w środę. Wcześniej jednak gracz ten inwestował w papiery mBanku oraz Famuru. Co ciekawe, awansował aż o 1619 miejsc. Drugie miejsce zajął "Kozanostra" z wynikiem 50,3 proc. w drugim tygodniu. Obecnie wartość jego portfela to nieco ponad 23 tys. zł. Co ciekawe "Kozanostra" na koniec tygodnia został z gotówką. W ubiegłym tygodniu również handlował papierami Biomedu. Tu również mamy duży awans, o 253 oczka. Na trzecim miejscu jest "Fikumiku". Tym razem wynik jego portfela to niecałe 47 proc. zwyżki, natomiast łącznie na koncie ma 28,6 tys. zł, co daje mu prowadzenie w łącznym rankingu. On także z końcem tygodnia zrealizował zyski z akcji Biomedu. Przypomnijmy, że „Fikumiku" to numer jeden z pierwszego tygodnia gry.

Foto: parkiet.com

Do wymienionej najlepszej trójki powędrują nagrody rzeczowe. Przypomnijmy, że I etap Parkiet Challenge jest podzielony na cztery tygodnie. Najlepsi gracze przejdą do finału, w którym łączna pula nagród to 30 tys. zł.

Czołówka tygodniowego zestawienia jest wyjątkowo mocna. By znaleźć się w pierwszej dziesiątce, trzeba było osiągnąć w tydzień niemal 35-proc. stopę zwrotu. Rywalizacja w drugim tygodniu Parkiet Challenge była zatem zdecydowanie bardziej zacięta niż w pierwszym.

W drugim tygodniu rywalizacji dokonano 38265 transakcji o łącznej wartości ponad 82 mln zł. Co ciekawe, około 30 proc. graczy awansowało o co najmniej 10 miejsce w rankingu.

Największym zainteresowaniem cieszy się Biomed-Lublin, w którym uczestnicy Parkiet Challenge trzymają łącznie około 6,5 mln zł. Na drugim miejscu jest Mercator. Wartość jego akcji w portfelach graczy to niecałe 2 mln zł. Dopiero na trzecim miejscu jest spółka z WIG20 i jest to CD Projekt.

Łącznie w Parkiet Challenge uczestniczy teraz ponad 3 tys. inwestorów.

Zachęcamy wszystkich do udziału w grze. Cały czas można się rejestrować i walczyć o nagrody (szczegóły na: gra.parkiet.com). Przypominamy też, że na naszym kanale: youtube.com/parkiettv jest specjalna playlista "Parkiet Challenge 2020", gdzie znaleźć można materiały edukacyjne wprowadzająca w świat inwestowania na giełdzie. Zachęcamy do oglądania i życzymy powodzenia na rynku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.