Gra giełdowa

Gra giełdowa na wakacje

Czas na kolejną edycję Parkiet Challenge. Wirtualna rywalizacja ruszy za kilka tygodni.
Foto: parkiet.com

Startujemy z kolejną edycją Parkiet Challenge – organizowanej przez „Parkiet" wirtualnej gry giełdowej, w której do zgarnięcia będzie 30 tys. zł w nagrodach finansowych oraz cenne nagrody rzeczowe. W połowie lipca uruchomimy rejestrację, a rozgrywka ruszy w sierpniu. Na początku września poznamy zwycięzców.

Przed rokiem w rywalizacji wzięło udział około 3,5 tys. uczestników. Pierwszy etap podzielony był na cztery tygodnie. Zawodnicy mieli do dyspozycji akcje spółek z WIG30. W finale, który odbył się w siedzibie GPW, inwestować można było na kontraktach terminowych.

Różnica w tegorocznej edycji Parkiet Challenge polega m.in. na rozszerzeniu liczby dostępnych spółek. Inwestować będzie można w firmy z WIG20 i mWIG40. W finale zaś znów będą to kontrakty terminowe. Niebawem rozpocznie się rejestracja uczestników. Pierwszy, czterotygodniowy etap zaplanowaliśmy w okresie od 3 do 28 sierpnia. Finał odbędzie się na początku września. Wówczas wyłonimy trzech najlepszych graczy, którzy otrzymają nagrody główne. Najlepszy zgarnie 15 tys. zł, drugi – 10 tys. zł, a nagroda za trzecie miejsce wyniesie 5 tys. zł. Cenne nagrody otrzymają także zwycięzcy rankingów każdego z czterech tygodni pierwszego etapu.

Partnerem głównym Parkiet Challenge 2020 jest PKN Orlen, a partnerem technologicznym – GPW w Warszawie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.