Gra giełdowa

Giełdowe statystyki, czyli Gra Giełdowa Parkiet Challenge w liczbach

Jaka była struktura wieku uczestników? Ile średnio dokonywali transakcji? W jakie spółki inwestowali najchętniej? Którymi akcjami handlowali najczęściej? Ile lat miał najmłodszy gracz, a ile najstarszy?
parkiet.com

Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się poniżej. Na wykresach przedstawiliśmy to, co udało się wyliczyć na podstawie czterech tygodni zmagań ponad trzech tysięcy uczestników Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Wzięli oni udział w pierwszym etapie rywalizacji, natomiast do drugiego awansowała dziesiątka najlepszych. Łatwo nie było – by znaleźć się w grupie finalistów, trzeba było w miesiąc pomnożyć portfel przynajmniej o ponad 24 proc. Najlepsi powalczą o nagrody pieniężne, a zwycięzca zgarnie 20 tys. zł. Finał gry odbędzie się 18 czerwca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.