REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Blednie gwiazda Raya Dalio, ważny klient niezadowolony

Bridgewater Associates, największy na świecie fundusz hedgingowy, którym zarządza słynny Ray Dalio wypadł z łask singapurskiego UOB Private Banku doradzającego najzamożniejszym ludziom w Azji. Bank ten radzi swoim klientom by wycofali pieniądze z Bridgewator.
Foto: Bloomberg

Firma Raya Dalio, która w 2007 roku ostrzegała przed światowym kryzysem finansowym, ma pod zarządzaniem 160 miliardów dolarów i w tym roku wiedzie się jej raczej kiepsko. Jej flagowy fundusz Pure Alpha, jak przypomina Bloomberg, od początku stycznia do 23 sierpnia tracił 6 proc., kiedy jego konkurenci byli na plusie.

Ale nie tylko wyniki zdecydowały o zmianie postrzegania Bridgewater Associates. Neo Teng Hwee, odpowiedzialny za inwestycje UOB Private Bank wskazuje też na wygłaszane publicznie komentarze Dalio nie zawsze zgodne z decyzjami inwestycyjnymi jego firmy.

UOB w 2018 roku plasował się na 14. pozycji wśród prywatnych banków azjatyckich (bez Chin) i zarządzał aktywami klientów o wartości 34 miliardów dolarów, wskazują dane firmy Asian Private Banker.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA