REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Nowozelandczycy w szałasach

O 30 proc. wzrosła liczba mieszkańców rejonu Northland oczekujących na komunalne mieszkania.
Foto: Adobestock

Kryzys mieszkaniowy w Nowej Zelandii jest już rozpaczliwy – jak określili to uczestnicy spotkania z bezdomnymi w Whangarei, wskazując, że ludzie zmuszeni są do mieszkania w drewnianych, własnoręcznie skleconych szałasach, starych samochodach, przybudówkach, opuszczonych domach i parkingowych wiatach.

Nortland jest jednym z najbardziej zaniedbanych rejonów Nowej Zelandii. 32 proc. ludności stanowią tam Maorysi, dwa razy więcej niż wynosi średnia dla całego kraju.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA