Gospodarka - Świat

Moderna zwalczy pandemię?

Moderna chce otrzymać awaryjną autoryzację swojej szczepionki na Covid-19 od regulatorów w USA i Europie, ponieważ wykazuje ona 94-proc. skuteczność. Akcje spółki wystrzeliły do najwyższego poziomu w historii.
Foto: AFP

Spośród 196 ochotników, którzy zarazili się Covid-19 w badaniu obejmującym ponad 30 tys. osób, 185 otrzymało placebo, a 11 otrzymało szczepionkę. Na tej podstawie Moderna oszacowała, że skuteczność szczepionki sięga 94,1 proc. Podczas testów odnotowano 30 przypadków ciężkiego zachorowania – wszystkie w grupie placebo – co oznacza, że szczepionka jest w 100 proc. skuteczna w zapobieganiu ciężkim przypadkom.

– Uważamy, że mamy szczepionkę, która jest bardzo skuteczna. Mamy teraz dane, aby to udowodnić – powiedział dr Tal Zaks, dyrektor medyczny Moderny. – Spodziewamy się, że odegramy główną rolę w pokonaniu tej pandemii – dodał Zaks.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.