Gospodarka - Świat

The Guardian: Chiny uderzają w australijski eksport

Chiny nakładają cła w wysokości od 107 do nawet 212 proc. na australijskie wino. Zdaniem tamtejszego ministra handlu Simona Birminghama taryfy podwoją lub potroją cenę produktu, przez co rynek Państwa Środka stanie się nieopłacalny.
Foto: Bloomberg

– Uważamy, że wprowadzenie ceł jest nieuzasadnione, a Chiny nie mają dowodów na poparcie swojej decyzji – podsumował Birmingham.

Chiny są największym rynkiem eksportowym wina dla Australii, trafia tam ponad 37 proc. zagranicznej sprzedaży o wartości ponad 800 mln dolarów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.