Gospodarka - Świat

UE/Wielka Brytania. Negocjacje ostatniej szansy

Michel Barnier, główny unijny negocjator ws. brexitu, ma przybyć w sobotę do Londynu na rozmowy z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem i jego ekipą.

Michel Barnier, unijny negocjator, wciąż ma nadzieję na umowę z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.

Foto: Bloomberg, geert vanden wijngaert

Umowy regulującej relacje gospodarcze Wielkiej Brytanii z Unią Europejską wciąż nie ma, a czasu na jej opracowanie i ratyfikowanie jest coraz mniej. 31 grudnia kończy się bowiem okres przejściowy po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w którego trakcie obowiązywały w ogromnym stopniu dotychczasowe regulacje.

– Wciąż pozostają pewne znaczące różnice w negocjacjach – stwierdził Barnier przed podróżą do Londynu. Jeszcze we wtorek mówił on Davidowi Frostowi, szefowi brytyjskiej ekipy negocjatorów, że nie widzi sensu w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii, jeśli Brytyjczycy nie pójdą na ustępstwa wobec Unii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.