Gospodarka - Świat

The Guardian: Święta bez alkoholu?

Klienci w Wielkiej Brytanii mogą mieć problem z kupnem alkoholu w okresie świąt – wynika z listu 48 spółek z branży skierowanego do tamtejszego ministra transportu Granta Shappsa.
Foto: AFP

We wspomnianym liście m.in. Pernod Richard czy Moet Hennessy podkreślają, że możliwe deficyty wynikają głównie z chaosu, jaki panuje w łańcuchu dostaw. Swoje obawy firmy argumentują faktem, że obecnie czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia jest pięć razy dłuższy niż rok temu. Co więcej, koszty transportu zwiększyły się o 7 proc. Rozwiązaniem sytuacji ma być przedłużenie tymczasowych wiz dla zagranicznych kierowców ciężarówek o 12 miesięcy. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.