Gospodarka - Świat

19,5 bln USD na walkę z kryzysem

Ekonomiści mówią, że zbyt szybie wycofanie się ze stymulacji może być samobójczym strzałem.
Foto: AFP

Rządy i banki centralne z całego świata zapowiedziały już przeznaczenie 19,5 bln USD na pomoc gospodarkom pogrążonym w kryzysie. Jednak kwota ta prawdopodobnie nie wystarczy i według specjalistów należy ją zwiększyć.

Rzeka pieniędzy

Od początku pandemii aż do września rządy ogłosiły środki stymulacyjne o wartości 12 bln USD, a banki centralne kolejne 7,5 bln USD, aby złagodzić ekonomiczne skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa – wynika z raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.