REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Amerykańskie akcje dały się porwać fali optymizmu

Inwestorzy uwierzyli, że porozumienie handlowe jest w zasięgu ręki. Indeks S&P 500 bije więc rekord za rekordem. Choć pewne sygnały sugerują możliwą korektę, to nastroje nadal są dobre.
Foto: Bloomberg

Piątkowa sesja w USA zaczęła się od lekkich spadków po tym, jak w czwartek indeksy S&P 500 i Dow Jones Industrial ustanowiły rekordy. Tydzień upłynął na amerykańskiej giełdzie pod znakiem optymizmu, napędzanego nadziejami na złagodzenie wojny handlowej i spadkiem obaw przed recesją. Z danych Bank of America i EPFR Global wynika, że w tygodniu zakończonym 6 listopada do funduszy inwestujących na amerykańskim rynku akcji napłynęło 6,1 mld USD netto.

Czytaj także: Nadzieje inwestorów dają paliwo do bicia rekordów

– Przejście od braku eskalacji w wojnie handlowej do zmniejszenia napięcia, czyli do zapowiedzi cofnięcia części ceł, sprawiło, że inwestorzy stali się podekscytowani – twierdzi Adam Taback, szef działu inwestycji alternatywnych w WellsFargo Investment Institute.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA