Gospodarka - Świat

The Guardian: Trudne odrodzenie

Ruch pasażerów w branży lotniczej może nie powrócić do poziomów sprzed pandemii nawet do 2026 r. – stwierdzili przedstawiciele lotniska Heathrow.
Foto: Bloomberg

Zgodnie z ich danymi w III kw. odnotowano pierwszy raz od początku pandemii wzrost liczby pasażerów, jednak cały czas ruch utrzymuje się na poziomie 28 proc. w porównaniu z 2019 r. Pocieszać może rosnąca liczba lotów cargo, których natężenie sięgnęło 90 proc. względem okresu przed pandemią. Straty brytyjskiego lotniska od początku pandemii sięgają jednak 3,4 mld funtów.

Zdaniem prezesa lotniska Johna Hollanda-Kaya, aby sytuacja uległa poprawie, państwa muszą skupić się na dalszej popularyzacji programu szczepień przeciwko Covid-19. Dzięki wyższemu poziomowi zaszczepienia pasażerowie mogliby przemieszczać się bez konieczności ciągłego testowania. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Cyber Monday: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.