Gospodarka - Świat

USA. Banki mają się dobrze

Bank of America, Citigroup i Morgan Stanley w czwartek pozytywnie zaskoczyły inwestorów swoimi wynikami za trzeci kwartał. Dzień wcześniej podobnie dobrą niespodziankę przyniósł JPMorgan Chase.
Foto: Bloomberg

Zysk netto Bank of America wzrósł w zeszłym kwartale o 58 proc. r./r. do 7,7 mld USD, czyli 85 centów na akcję. Średnio prognozowano, że zwiększy się on do 71 centów na akcję. Przychód wyniósł natomiast 22,87 mld USD, gdy spodziewano się, że sięgnie on 21,8 mld USD. Wynikom pomogło to, że bank uwolnił 1 mld USD z rezerw przeznaczonych na złe długi.

– Wypracowaliśmy dobre wyniki, gdy sytuacja gospodarcza się poprawiała, a nasze biznesy odzyskiwały organiczną, konsumencką dynamikę wzrostową, którą widzieliśmy przed pandemią. Wzrost depozytów był silny, a bilans pożyczek rósł już drugi kwartał z rzędu, co prowadziło do wzrostu przychodu odsetkowego netto, choć stopy procentowe pozostawały niskie – stwierdził Brian Moynihan, prezes Bank of America.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.