Gospodarka - Świat

Silna przecena na giełdach w Europie

Niemiecki indeks giełdowy DAX tracił w czwartek przed południem ponad 3 proc., francuski CAC 40 spadał o 2,5 proc. a brytyjski FTSE 100 o ponad 2 proc. Inwestorzy wyraźnie niepokoili się drugą falą pandemii w Europie oraz powrotem ostrych restrykcji gospodarczych.
Foto: AFP

Gwałtowna wyprzedaż na niemieckiej giełdzie spowodowana była m.in. informacjami mówiącymi o rekordowym dziennym przyroście wykrytych infekcji na Covid-19 (6638). We Francji, gdzie dzienna liczba wykrytych infekcji sięgnęła już 22591, rząd wprowadził w środę stan nadzwyczajny. W Paryżu i ośmiu innych miastach obowiązuje godzina policyjna. Z przecieków wiadomo również, że rząd brytyjski wprowadzi w Londynie zaostrzone restrykcje (tzw. poziomu drugiego).

Inwestorów w zły nastrój wprawiły również wieści z USA. Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu stwierdził, że jest bardzo mało prawdopodobne, by demokraci i republikanie porozumieli się przed wyborami w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego.

-Inwestorzy niepokoją się tym, co się dzieje z pandemią Covid-19 i jak to negatywnie wpływa na miejsca pracy oraz na zdolność wielu spółek do odnoszenia sukcesów – twierdzi Russ Mould, dyrektor inwestycyjny w firmie AJ Bell.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.