Gospodarka - Świat

Będzie ratunek dla grupy Evergrande?

Akcje China Evergrande Group, jednego z największych chińskich deweloperów, zostały w poniedziałek zawieszone na giełdzie w Hongkongu. Zawieszono także obroty akcjami jej spółki zależnej Evergrande Property Services. Hang Seng, główny indeks giełdy w Hongkongu, stracił podczas poniedziałkowej sesji 2,2 proc.
Foto: PAP/EPA

Evergrande jest spółką zagrożoną bankructwem. W ostatnich tygodniach nie spłaciła dwóch serii obligacji wyemitowanych na rynkach zagranicznych. Jej akcje straciły przez 12 miesięcy na giełdzie w Hongkongu 85 proc.

„Stres związany z bankructwem Evergrande może jeszcze dać o sobie znać, gdyż w poniedziałek zapada dług dolarowy wart 260 mln USD wyemitowany przez Jumbo Fortune Properties, a gwarantowany przez Evergrande" – pisali wcześniej analitycy Mizuho Group.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.