Gospodarka - Świat

The Guardian: Biznes oczekuje umowy

Aż 77 proc. firm oczekuje, że Wielka Brytania opuści UE, zawierając umowę handlową – wynika z badania CBI, stowarzyszenia zrzeszającego 190 tys. spółek. Zaledwie 4 proc. respondentów poparło najtwardszą formę brexitu.
Foto: Bloomberg

– W przyszłym tygodniu rozmowy w sprawie brexitu wejdą w ostateczną fazę. Teraz musi nadejść ten moment, by obie strony doszły do kompromisu. Umowa musi zostać zawarta – stwierdziła Carolyn Fairbairn, dyrektor generalna CBI. Dodała, że firmy stoją przed trzema trudnymi wyzwaniami: odbudowy po pierwszej fali pandemii, radzenia sobie z odradzającymi się zachorowaniami oraz przygotowania do zmian w stosunkach handlowych z UE.

Zdaniem CBI spadek aktywności sektora prywatnego będzie kontynuowany w ciągu najbliższych miesięcy, choć jego tempo będzie wolniejsze. Wskaźnik aktywności gospodarczej w Wielkiej Brytanii spadł w lipcu o 11,7 proc. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.