Gospodarka - Świat

South China Morning Post: Pandemia dotknie ubogich

Pandemia koronawirusa oraz środki do jej zwalczania doprowadzą nawet 160 mln osób w Azji na granicę ubóstwa – alarmuje Azjatycki Bank Rozwoju.
Foto: Adobestock

W rejonie Azji i Pacyfiku nastąpił spadek wskaźnika ubóstwa w miarę wzrostu PKB regionu na przestrzeni ostatnich 15 lat. – Teraz jednak, z powodu Covid-19, wzrost gospodarczy stał się ujemny, a co za tym idzie, spadły dochody mieszkańców, szczególnie tych najuboższych – stwierdził Yasuyuki Sawada, główny ekonomista ADB.

Zdaniem Sawady małe i mikroprzedsiębiorstwa również zostaną dotknięte bardziej niż pozostałe firmy, ponieważ ograniczenia płynności mogą uniemożliwić im kontynuowanie działalności po okresie blokady.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.