REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian. Po brexicie wrócą sklepy wolnocłowe

Brytyjski rząd przywróci wolnocłowe sklepy z papierosami i alkoholem natychmiast po opuszczeniu Unii Europejskiej – zapowiedział minister finansów Sajid Javid.
Foto: Adobestock

To najnowsza próba zyskania publicznego poarcia dla stanowiska prezentowanego przez Borisa Johnsona. Po wyjściu z Unii bez porozumienia rząd nie nałoży akcyzy na alkohol i papierosy kupowane przed opuszczeniem Wysp. Ministerstwo Finansów poinformowało, że butelka wina kupiona na lotnisku Heathrow przez odlatującego pasażera będzie tańsza średnio o 2,23 funta. Osoby przybywające z Unii Europejskiej będą miały do wyboru albo kupować i przywozić do domu nieograniczone ilości papierosów i alkoholu po opłaceniu ceł – tak jak się to dzieje teraz – albo kupować ograniczone ilości w sklepach wolnocłowych w krajach unijnych. Przy zakupie dwóch skrzynek piwa będzie można zaoszczędzić 12 funtów. Koszty takiej operacji szacuje się na 250 mln funtów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA