REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times. Georgieva za Lagarde na czele MFW

Bułgarska ekonomistka i obecna szefowa Banku Światowego jest jedyną kandydatką na objęcie najwyższego stanowiska w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Kristalina Georgieva (z lewej) zastąpi Christine Lagarde

Foto: Bloomberg

Wszystko zatem przemawia za tym, że to Kristalina Georgieva zastąpi Christine Lagarde i zostanie dyrektorem wykonawczym MFW. Zarząd tej instytucji poinformował właśnie w Waszyngtonie, że jest ona jedyną kandydatką do zajęcia tego stanowiska. Georgieva, 66-letnia Bułgarka, która od początku 2017 r. jest szefową Banku Światowego, musi jeszcze przejść przez rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez dyrektorów MFW, zanim uzyska ich ostateczną aprobatę. Ale przy braku innych kandydatów jej zwycięstwo w ubieganiu się o to stanowisko jest w zasadzie zagwarantowane, jeśli w ostatniej chwili nie pojawią się jakieś niespodzianki. Fundusz chce do początku października zakończyć wszelkie procedury związane z powołaniem nowej szefowej, tak by zdążyć przed dorocznym zgromadzeniem MFW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA