REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Telegraph: Versace przeprasza

Aktorka Yang Mi zerwała kontrakt z Versace jako ambasador marki tego włoskiego domu mody, który ze swej strony wystosował przeprosiny pod adresem chińskich władz.
Foto: AFP

Międzynarodowy skandal wywołało umieszczenie na sprzedawanych w Chinach T-shirtach Versace napisu, z którego wynikało, że Hongkong i Makao są oddzielnymi krajami. A Pekin na tego rodzaju zamachy na terytorialną integralność ludowych Chin zawsze reaguje ostrym protestem.

Poszło o rozpowszechnianą zresztą w chińskich mediach społecznościowych wyliczankę miast, gdzie Versace ma sklepy. Miasta podawano w parach z krajami, na przykład Mediolan – Włochy, Nowy Jork – USA, Pekin – Chiny, Szanghaj – Chiny. Ale półautonomiczne terytoria Hongkong i Makao opisano jako Hongkong – Hongkong i Makao – Makao. A przecież obie te dawne europejskie kolonie zostały zwrócone Chinom pod koniec minionego stulecia. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA