REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Banki zwalniają

Globalne banki inwestycyjne zwalniają dziesiątki tysięcy pracowników, bo spadające stopy procentowe, słabe obroty i masowa automatyzacja są coraz większym problemem w tym sektorze.
Foto: Fotolia

Od kwietnia ogłoszono likwidację prawie 30 tys. etatów w takich gigantach, jak HSBC, Barclays, Societe Generale i Deutsche Bank. Większość tych redukcji ma miejsce w Europie, przy czym gros przypadło na Deutsche Bank, którego dział obrotu papierami wartościowymi został najbardziej dotknięty przez te plagi.

W Nowym Jorku w działach obrotu surowcami i papierami w czerwcu było o 2 proc. mniej pracowników niż przed rokiem, co oznacza zwolnienie 2,8 tys. osób. Zarządy banków są pod ciągłą presją inwestorów, by ciąć koszty i pilnować zysków. Od listopada indeks KBW akcji banków spadł o 5 proc., podczas gdy S&P 500 zyskał 6 proc. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA