REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Dywidend nie będzie

Europejski Bank Centralny przedłużył do końca roku rekomendację dotyczącą niewypłacania dywidendy oraz wstrzymania się z programami skupów akcji dla banków na Starym Kontynencie.
Foto: AFP

Przypomnijmy, że w marcu, czyli na początku wybuchu pandemii koronawirusa w Europie, EBC wydał rekomendację wstrzymania wypłat i buy backów do października. Jednak rada nadzorcza EBC w wyniku aktualnej oceny sektora bankowego strefy euro przedłużyła rekomendację do końca 2020 r. Instytucja tłumaczy, że pandemia mocno osłabiła sektor bankowy.

Bank centralny poinformował wcześniej, że dzięki jego rekomendacji 30 mld euro kapitału pozostało w systemie bankowym strefy euro. Zastosowanie się do wytycznych EBC było dobrowolne, chociaż Andrea Enria, przewodniczący rady nadzorczej Europejskiego Banku Centralnego, powiedział, że instytucja może wprowadzić wiążące środki, jeśli poszczególni pożyczkodawcy nie zrobią tego, o co proszono.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA