REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA Today: Powrót 737 MAX

W poniedziałek Federalna Agencja Lotnictwa może zacząć testy certyfikacyjne uziemionego od marca 2019 r. Boeinga 737 MAX.
Foto: AFP

Firma potrzebuje zezwolenia od FAA, aby samoloty mogły ponownie wzbić się w powietrze, a kilkudniowe testy pilotów Federacji są kluczowe w tym procesie. Najważniejsza będzie ocena automatycznego systemu kontroli lotu, który po błędnych odczytach czujników spowodował, że samoloty w Indonezji oraz Etiopii pikowały. W katastrofach zginęło 346 osób.

Nawet jeśli testy nie wykryją nowych problemów, trening pilotów obejmujący obsługę poprawionego systemu kontroli potrwa co najmniej miesiąc. Dodatkowo nowe usprawnienia trzeba wdrożyć we wszystkich samolotach tego modelu, co w połączeniu z opracowaniem nowego programu treningowego dla pilotów zajmie kolejne miesiące. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA